Blog

Gotowi na 2018 festiwale heavy metalu?

festiwal heavymetalowy

Sezon festiwalowy coraz bliżej. Każdy koncert to inna dawka emocji i wrażeń, a także charakter i line-up całego przedsięwzięcia. Jednak jest kilka kluczowych wskazówek, które można zastosować na każdym z nich. Jak przygotować się na festiwal by wyciągnąć z niego jak najwięcej i dobrze się bawić? Może to oczywiste, ale to, co gwarantuje nam udział w każdym festiwalu to bilety. Warto się w nie zaopatrzyć dużo wcześniej, gdyż ceny biletów rosną wraz ze zbliżającą się datą koncertu, czasem nawet kilkukrotnie! Jeśli bardzo zależy nam na zobaczeniu jakiegoś artysty warto zaplanować ten wydatek wcześniej.

festiwal heavymetalowy

Pogoda i teren festiwalu potrafią zaskoczyć i zmienić się kilkanaście razy. Deszcz, błoto, kurz to codzienność fana muzyki. Do tego specyfika koncertów heavymetalowych, w których pogo i mosh zdarzają się bardzo często należy zadbać o odpowiednie obuwie. Mogą to być glany, które świetnie ochronią was przed innymi uczestnikami festiwalu i błotem, jak również bardziej wygodne trampki. Pamiętajcie również o plastrach, bo po wielu godzinach chodzenia i tańczenia na waszych stopach mogą pojawić się bolesne odciski i obtarcia. Zwykle festiwale trwają kilka dni, które spędza się w miasteczku festiwalowym pod namiotem. Warto wyposażyć swój kilkudniowy domek w odpowiedni sprzęt, tak by mieć dobrą bazę na odpoczynek między koncertami. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w materac lub matę samopompującą jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w naszym plecaku.

Dmuchane poduszki i kompaktowy śpiwór to kolejne niezbędniki festiwalowicza. Gadżetem, bez którego współcześnie ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek wyjazd jest powerbank – im większa pojemność, tym lepiej. Drogę do toalet lub nocny koncert świetnie oświetli nam lampka na baterie lub energię słoneczną. Często jest wyposażona w karabińczyk, który pozwala zawiesić lampę w namiocie. Równie przy

koncert heavymetalowy

datne jest krzesełko turystyczne. Podczas festiwlau jesteś ciągle w ruchu, a po wielu godzinach na nogach nie ma nic lepszego niż usiąść na czymś z oparciem na plecy. Świetnie sprawdzi się też dmuchany fotel, który jest gotowy do użycia bez pompki.

Europa obfituje w różne festiwale rockowe i heavymetalowe. Wśród naszych sąsiadów zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie są Niemcy. To tutaj odbywają się największe festiwale heavymetalowe: Wacken Open Air (2-4 sierpnia 2018), Summer Breeze Open Air (15-18 sierpnia) w Bawarii czy M’era Luna Festival (12-13 sierpnia). Jednak mamy również festiwal w Polsce – na przełomie lipca i sierpnia odbywa się darmowy festiwal Poland Rock, na którym niejednokrotnie rozbrzmiewają heavymetalowe brzmienia.

fusion