Blog

Dlaczego Disturbed osiągnął tak wielki sukces?

Disturbed to amerykański zespół pochodzący z Chicago, który powstał w 1996 roku. Zespół doczekał się statusu kultowego i osiągnął spory sukces finansowy. Disturbed zawiesił swą działalność w 2011 roku, by wznowić ją już w 2015 roku.

Na czym polega sukces Disturbed?

Mimo nie używania technik rapowych, Disturbed gra głównie muzykę nu metalową. Jednakże wielu ortodoksyjnych fanów zarzuca im (tak jak wielu grupom nu metalowym), że ich muzyka nie jest na tyle mocna, by uznawać ją za muzykę metalową. Z drugiej strony niektóre utwory zespołu można jednoznacznie określić jako typowy heavy metal. Sami członkowie zespołu nie przejmują się jednak zbytnio tym, w jaki sposób ich muzyka jest kategoryzowana. W wywiadach swoją twórczość określają zaś jako klasyczny metal.

Większość fanów docenia zespół za charyzmatyczny wokal oraz intrygującą tematykę i poziom instrumentalny. Praktycznie wszystkie płyty zespołu zostały sprzedane w ogromnych ilościach, a koncerty Disturbed bardzo często przyciągają komplet słuchaczy.

Zespół wzbudza także inne kontrowersje. Wokalista Disturbed przyznaje, że teksty utworów pisze głównie pod wpływem narkotyków. Twierdzi on, że tylko pod ich wpływem jest wstanie stworzyć teksty, które przyniosą sukces. Paradoksalnie jednak tematyka tekstów Disturbed jest zazwyczaj bardzo poważna.

fusion