Blog

Dlaczego Gojira jest nowatorskim zespołem?

Gojira to francuski zespół grający muzykę trash, death, progressive oraz groove metalową. Założony został w 1996 roku przez braci Duplantier. Zespół ma obecnie wielu wiernych fanów na całym świecie.

Dlaczego Gojira ma unikalny styl?

Tak jak wiele legendarnych heavy metalowych zespołów, muzyka Gojira cechuje się nowatorskim podejściem, które trudno sklasyfikować jako jeden konkretny gatunek muzyczny. Wskazuje się, że Gojira inspirację bierze ze stylów muzycznych takich zespołów jak Sepultura, Neurosis, czy też Metallica. Ich muzyka jest więc ciężka, ostra, czasem wręcz agresywna.

Muzyka Gojira wyróżnia się bardzo intrygującym i stopniowo budowanym klimatem. Wiele utworów jest znacznie dłuższa niż ogólnie przyjęte standardy, niektóre z nich są zaś podzielone na dwa odrębne kawałki. Na płytach tego zespołu znaleźć można także długie utwory instrumentalne. Wokalista zespołu używa śpiewu, ale jest ceniony głównie za używanie growlu. W swoich tekstach zaś Gojira porusza tematykę życia i śmierci oraz ogólnej duchowości człowieka. Zespół wyróżnia się także tym, że często podejmuje mniej popularną tematykę np. związaną z ekologią.

Wokalista zespołu jest znany także, z nagrywania utworów z innymi grupami muzycznymi. Nagrał on np. utwór z Apocalypticą. Członkowie zespołu zostali także nagrodzeni licznymi branżowymi wyróżnieniami.

fusion